top of page

JESTEŚ

WAŻNY!

Jesteśmy zespołem wykształconych pedagogów i terapeutów. Tworzymy Stowarzyszenie

Centrum Wsparcia i Pomocy Tarcza od 2017 roku.

Naszym celem jest niesienie pomocy osobom,

które tego potrzebują.

 

NASZE

DOKUMENTY

our_services
Artykuły

Punkt wsparcia dla osób z doświadczeniem nieudanej psychoterapii

Psychoterapia jako usługa pojawiła się stosunkowo niedawno. Początkowo podkreślano jedynie korzyści płynące z jej zastosowania i dopiero w ostatnich czasach zaczęły pojawiać się niepokojące informacje o tym, że nie zawsze psychoterapia kończy się powodzeniem. W burzliwych dyskusjach zabierają głos pacjenci pozostawieni w poczuciu krzywdy, krytycy psychoterapii, i wreszcie sami psychoterapeuci. Czym jest nieudana terapia i w jakim stopniu obie strony relacji terapeutycznej są odpowiedzialne za niepowodzenie psychoterapii?

"Psychoterapia bez makijażu"

Taki tytuł nosi książka dr. T. Witkowskiego, która ukaże się już 16 kwietnia 2018 roku. Książka przedstawia prawdziwe historie konkretnych osób, które czują się skrzywdzone w wyniku nieudanej psychoterapii, oraz komentarze znanych neutralnych psychoterapeutów, którzy wraz z Autorem poszukują odpowiedzi na pytania: co może być przyczyną niepowodzenia psychoterapii oraz jak zminimalizować takie ryzyko.

Co wolno podczas psychoterapii?

29.05.2017 r. w „Gazecie Wyborczej” ukazał się artykuł przedstawiający historie dwóch pacjentek po nieudanej terapii oraz komentarze prof. Bogdana de Barbaro,                dr. Tomasza Witkowskiego oraz Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Please reload

Nagłówek 6

Please reload

Kilka słów o zjawisku "dzikiej analizy"

Chyba każdy z nas kojarzy kubeczek z napisem: „Mów dalej, właśnie Cię diagnozuję”. Niestety nie zawsze ten niewinny żart pozostaje w sferze poczucia humoru. Są psychologowie, psychoterapeuci, którzy zachowują się tak, jakby kierowali się tą zasadą na co dzień, stawiając nieproszone diagnozy na prawo i lewo lub analizując i interpretując zachowania osób ze swojego otoczenia w kategoriach zaburzeń. Czym jest zjawisko dzikiej analizy i jak je rozpoznać?

Dobra psychoterapia - przyjemna czy skuteczna?

Taki tytuł nosi artykuł autorstwa psychoterapeuty Daniela Melerowicza, od pewnego czasu krążący w sieci i wywołujący wiele kontrowersji. Jak to jest z tym cierpieniem? Czy jest nieuniknioną częścią terapii lub wręcz wyznacznikiem jej skuteczności? 

Przydatne linki

Poniżej znajduje się kilka linków, które mogą być pomocne dla osób poszukujących materiałów na temat nieudanej terapii.

Please reload

contact

Karolina Gajda

Prezes Stowarzyszenia. Ukończyła studia magisterskie na kierunku resocjalizacja na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zakresu profilaktyki społecznej i prewencji kryminalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym i Spoleczno - Kulturowej tożsamości płci na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami bezdomnymi oraz ma za sobą wiele godzin przeprowadzonych szkoleń z pomocy społecznej. Empatyczna i konsekwentna w działaniu, interesuje się filmem rosyjskim, kulturą Azji i podróżami - głównie w tamtym kierunku. Obecnie zatrudniona w MOPS Kraków.

Lena Krasovska

Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia podyplomowe z muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Krakowie, a także dwuletnie międzynarodowe studia podyplomowe z zakresu pedagogiki i terapii Montessori przy współpracy z Kinderzentrum w Monachium. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, prowadzi treningi relaksacyjne oraz warsztaty z wykorzystania muzyki w terapii, edukacji i nauczaniu języków obcych. Zajmuje się etyką zawodową w działalności terapeutycznej.

Katarzyna Hałat

Ukończyła studia magisterskie z zakresu Pedagogiki resocjalizacyjnej (Uniwersytet Jagielloński) oraz studia podyplomowe: Poradnictwo i pomoc psychologiczna (Uniwersytet Jagielloński), Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa (Uniwersytet Jagielloński) Orientacja i doradztwo zawodowe (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN) Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą przejawiającą trudności wychowawcze, uzależnioną od substancji psychoaktywnych. Zafascynowana kulturą bałkańską.

Anna Orzechowska

Ukonczyła studia licencjackie na kierunku Praca Socjalna oraz magisterskie na kierunku Edukacja dla Bezpieczeństwa i Zarządzanie Kryzysowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dzięki zaangażowaniu i słuchaniu innych zawsze starająca się znaleźć dobre rozwiązanie w każdej sytuacji. Miłośniczka zwierząt, podróży i gór.

Please reload

NAPISZ 

DO NAS

KONTAKT
DYŻURY

ul. Czerwone Maki,

Kraków​

e-mail: tarcza.krakow@gmail.com
 

NAPISZ DO NAS
  • Facebook

Twoja wiadomość została wysłana!

bottom of page